jonathane47 jonathane47
  • Today at 5:09 PM
  • Physics
Answered

Corey bought 2 1/2 liters of paint for $60. What was the cost per liter of paint?

Answer :

sentezjenkins2 sentezjenkins2
  • Today at 5:13 PM

Answer:

Explanation:Cost of per litre = 60/2.5=$ 24

Answer Link

Other Questions

PLEASE HELP SOON!!!!!!!!!!!!!!!
PLEASE HELP SOON!!!!!!!!!!!!!!!
what natural resources are used to make plastic bags
Math problem (easy) ……………………………………..
Antes nosotros íbamos a la playa casi todos los días in english
the product of two rational number is always a ​
5 upon 8 plus 3 upon 8​
the butterfly spent the rest of his life crawling. write this sentence in present continuous tense​
Anubhav buttons at 54 rupees to how much did he said for if 20% profit
HAhevdhhr jfbsjak jwhsbd jsdnrjxbebfueudjxdhdhehjiehejsihtjkw Jollibee in
What day did the Soviet Union collapsed?
round 78300 nearest hundred
Select all of the major issues below, facing the delegates at the constitutional convention. - the power of local governments - State Representation - Immigrati
im so confused please help me quickly
What is the volume of the prism? cubic units
1+3+5+...+X=441X=? ​
Which statement does NOT describe subduction zones? A. Earthquakes and volcanoes occur at these boundaries. B. Old crust is recycled into Earth's mantle. C. Vol
What proportion of US women have a height greater than 69.5 inches?
What is the next term of the geometric sequence? 9/4,-4/3,4
Four friends were born in consecutive years. The sum of their ages is 62. What is the age of the oldest friend