jcconlan24
jcconlan24
Today at 6:48 PM
Mathematics
Answered
Simplify (4x) to the -4th power
Answer :
danhick8
danhick8
Today at 6:54 PM
Answer:
1/256x^4
Step-by-step explanation:
Answer Link
pineapplegirl216
pineapplegirl216
Today at 6:53 PM
Answer:
4-6
(-4x)
Step-by-step explanation:
Answer Link
VIEW ALL ANSWERS ( 15+ )
Other Questions
When energy from the Sun reaches the air above land, the air warms and rises. Along a coastline, cooler air above the ocean flows toward the land to replace thi
A number is equal to twice a smaller number plus 3. The same number is equal to twice the sum of the smaller number and 1. How many solutions are possible for t
What type of molecule "unzips" DNA to facilitate the process of replication? * a nucleic acid b lipid c carbohydrate d protein
A number is equal to twice a smaller number plus 3. The same number is equal to twice the sum of the smaller number and 1. How many solutions are possible for t
A teacher has a 2-gallon (32-cup) container of juice. She gives each student 1/2 cup of juice. Which equation represents the amount of juice that remains, y, af
What is protein malnutrition...???? Explain in detail
non natural integers between -10 and 10
.The lines x = 4 and y =3 are lines.
write the set containing the first five counting numbers​
3)How many pieces of 75cm length can be cut from a rod 37.5 m long? 30 40 50 60 help me write the answer correct
True or False: Winter occurs because Earth is farther away from the sun, and Summer occurs because Earth is closer to the sun. * True Or False
Three boxes are stacked one on top of the other. One box is 6 feet 6 inches tall, one is 2 feet 11 inches tall, and one is 3 feet 9 inches tall. How high is the
How do I multiply a 2-digit number by 20 using a number line?
Can someone help me solve this plz
Which factor is missing from the equation? 33+ 63 = (11+9 )
plzzzzzzzzz help will give brainly
I need help pls !!!!!
What is the slope of the line....
difference between calcium sulfide and calcium sulfate.
you can buy 3 apples at quick market for $1.17. you can buy 5 of the same apples at stop and save for $2.40 which store is the better buy?