Answer :
Answer:
Each box costs 0.45$
Let b represent how many boxes where bought
0.45b = 3.60
b = 8
Step-by-step explanation:
Divide 3.6 by 8
Answer:
Each box costs 0.45$
Let b represent how many boxes where bought
0.45b = 3.60
b = 8
Step-by-step explanation:
Divide 3.6 by 8