Answer :
Answer:
$0.81
Step-by-step explanation:
If 4 bags cost $3.24 in total, then to find the unit price, or the individual price of each bag, all you have to do is divide the total amount of money by the number of items you are buying, which would look like this:
3.24 / 4 = 0.81
and that's our answer.
Each bag costs $0.81, which is the unit price.
Hope this helps :)