Answer :
Answer:
7 pounds
Step-by-step explanation:
5 pounds for $15
therefore;
1 pound for $3
so, if you have $21, you van buy 7 pounds
Answer:
7 pounds
Step-by-step explanation:
5 pounds for $15
therefore;
1 pound for $3
so, if you have $21, you van buy 7 pounds