Answered

Store A sells 2 packages of straberries for $4.98.
Store B sells 5 packages of strawberries for $11.25.
Which store sells them at a cheaper price per package? How much cheaper is it?

Answer :

Answer:

31

Step-by-step explanation:

Answer:

Store B and Its $1.20 cheaper if you buys five packs of strawberries from store B

Other Questions