Answer :

jackdodd40b

Answer:

28$

Step-by-step explanation:

4$ per pack 4×3 =12 so 28$

Answer:

$12 more dollars for three packs. Sorry for the slow answer, my mouse keeps disconnecting.

Step-by-step explanation:

First, you need to divide 16 by 4 to get the unit price.

16 ÷ 4 = 4

This means that one pack is $4.

Fill the first column with the number of packs(1), and then the price of it($4).

For the second column, multiply $4 by 2 or just add $4.

4 x 2 = 8

Fill the second column with the number of packs(2), and then the price of them($8).

Finally, multiply $4 by 3, or add $4 to $8.

4 x 3 = 12

Fill the third column with the number of packs(3), and then the price of them($12).

Other Questions

What is the output of the following segment of the HTML code! First webpage