BullishWharf224 BullishWharf224 Today at 3:41 PM Mathematics Answered Regina bought a case of corn for $6.98. The case includes 12 cans of corn. Each can of corn cost approximately $:A: 0.06B: 0.58C: 0.78D: 1.72