Li bought five lip balms. Each lip balm costs the same amount. She spent a total of $7.25.
Using the variable c to represent the cost of each lip balm, write an equation that represents the situation.

C=??

how did u get that answer=??

Answer :

Answer:

Its 1.45, you didn't have to ask a question just look it up

Step-by-step explanation:

7.25-5c

Other Questions