90dannyboy1
Answered

i need the answer and explanation for this problem Samuel buys 7 pounds of apples for $8.75. Use a unit rate to find how much 3 pounds will cost him.

Answer :

859gomez

Answer:

3.75

Step-by-step explanation:

Answer:

3.75

Step-by-step explanation:

${teks-lihat-gambar} afaftayyab05

Other Questions