jsnyde0506
Answered

the cost of 12 cans of cat food at Pete's Pets, including $0.72 sales tax, is $9.60. What is the cost of one can, NOT including sales tax

Answer :

Answer:

.74

Step-by-step explanation:

9.60 - .72= 8.88

8.88 / 12 =.74

hope this helps

Other Questions