Answered

at the convince store, 24 pack of water bottles are selling for $3.99 for 1 pack, or $9.99 for 3 packs. hiw much money per pack would you save by purchasing 3 packs insyead of 1?​

Answer :

cryssybug

Answer:

you would save .66 per pack so .66×3=1.98

Step-by-step explanation:

9.99÷3=3.33, 3.99-3.33=.66

Other Questions