A tube of lotion costs $4.85 and contains 7.3 ounces of lotion. Which of the following best
represents the cost of 5 ounces of lotion?
a. $3.18
b. $3.24
c. $3.32
d. $3.48

Answer :

Answer:

try 3.18 and who needs that much lotion

Step-by-step explanation:

hickcoxdar

Answer:

C

Step-by-step explanation:

$4.85 divided by 7.3 = .664

.664 x 5 = 3.32

Other Questions