Answered

Matthew is choosing between two Internet plans for his smart phone. Plan A costs $18 per month plus $0.05 per minute. Plan B costs $28 per month for unlimited usage. Please help me. Show all steps

Answer :

Answer:

I would go with plan b because $0.05 can add up pretty fast and would be more expensive than $28

Other Questions