Answer :
Answer:
.483≈ $.48 per ounce
Step-by-step explanation:
Unit rate will be cost/ounce
$5.99 ÷12.4 = .483
.483≈ $.48 per ounce
Answer:
.483≈ $.48 per ounce
Step-by-step explanation:
Unit rate will be cost/ounce
$5.99 ÷12.4 = .483
.483≈ $.48 per ounce