Answered

Michael paid $11.48 for sliced cheese at the deli counter. The cheese cost $3.28 per pound. How much cheese did he buy?

Answer :

Michael bought 3.5 lbs of cheese 

Divide 11.48 by 3.28
babyt654321
$11.48 divided by $3.28 is 3.5 lbs

Other Questions